11 Ekim 2014 Cumartesi

KOBANE İLE İLGİLİ DÜZELTME VE ÖZÜR YAZISI

Yazıya başlarken tüm okurlarımızdan ve internet üzerindeki takipçilerimizden özür diliyoruz. Kobane Direnişine destek ve ışid denen cinayet şebekesine karşı düzenlenen eylemlerden birisinde gerçekleşen saldırı sonucunda hayatını kaybeden Mert Değirmenci için twitter üzerinden bir mesaj yayınlamıştık.
Mesajın ardından bir takipçimizle konuya dair bir tartışma yürüttük. Bu tartışma sırasında yazdığımız twitlerden birinde KOBANEYE DESTEK EYLEMLERİNE KATILANLARA SALDIRANLARIN IRKÇI ÖZELLİKLERİNİ VURGULAMAK İSTEDİK. ANCAK TAMAMEN DALGINLIK SONUCUNDA BİR KELİMEYİ EKSİK YAZDIĞIMIZ İÇİN MESAJIMIZ KOBANEYE DESTEK VERENLERE IRKÇI DEMİŞİZ GİBİ ALGILANAN BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞTIR.
Bu yanlışlığı acilen düzeltir, başta barış ve kardeşlik için sokaklara çıkan herkesten, sonrasında okurlarımızdan ve takipçilerimizden özür dileriz. Kobane direnişine dair tavrımız insanı merkeze koyan bir pencereden yaptığımız değerlendirme ve algımız ile hayli nettir. Barış, özgürlük ve eşitlik özlemi ile tüm onurlu insanlara dostça selamlar.
                                                             

                                                                                         İNSAN VE KÜLTÜR YAYIN KURULU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder