9 Temmuz 2014 Çarşamba

ADALET MADEM SIK SIK UĞRUYOR BİZE, KENDİMİZİ İHBAR EDİYORUZ ÖYLEYSE


1-Geçtiğimiz sene Antalya'da görülen bir tecavüz davasını izleyen ve basın açıklamasına katılan yayın kurulumuzdan bir arkadaşımıza bu nedenle dava açıldı, hakim karşısına çıktı.
2-Gezi Direnişi sırasında twitterdan diktatör ve diktatörlük tanımlaması yapan yazarlarımızdan bir arkadaşımıza devlet büyüklerine hakaretten dava açıldı hakim karşısına çıktı.
3- Geçtiğimiz yıl bıçaklı bir saldırıya uğrayan yayın kurulumuzdan başka bir arkadaşımız bugün görülen davada ceza aldı.
BU NEDENLE DİYORUZ Kİ; BİZLER SOMA'DA YAŞANAN KATLİAMA DA TEPKİMİZİ GÖSTERDİK, SOKAKLARA ÇIKTIK. LİCE'DE,GEZİ'DE, YOLSUZLUKLAR AÇIĞA ÇIKTIĞINDA, İNTERNETİ YASAKLADIĞINIZDA, BERKİN'İ,ETHEM'İ,ALİ İSMAİL'İ,MEHMET AYVALITAŞ'I, AHMET ATAKAN'I,HASAN FERİT'İ,ABDOCAN'I,UĞUR'U,MEHMET'İ, MEDENİ'Yİ, ADANA'DA 15 YAŞINDA KARDEŞİMİZİ VE  BİZLERDEN ALDIĞINIZ HERKESİ VE HER ŞEYİ SAHİPLENMEK İÇİN GEREKENİ YAPTIK. BUNDAN SONRA DA NEDEN OLDUĞUNUZ HAKSIZLIKLARA KARŞI AYNI ŞEKİLDE TAVIR ALACAĞIZ. ÇÜNKÜ YAZMAK SADECE YAZMAK DEĞİL, AYNI ZAMANDA TEPKİ DUYMAKTIR. BİR DERGİ; YAZMANIN ÖTESİNDE TOPLUMSAL ALANDA OLAN BİTENE KAYITSIZ KALMAZSA DEĞERLİDİR. GERİSİ ELİNE KALEMİ ALIP SAYFA KARALAMAKTIR.
BU YÜZDEN AÇABİLECEĞİNİZ DAVA VEREBİLECEĞİNİZ CEZA VE DAHASI NE VARSA BAŞIMIZ GÖZÜMÜZ ÜSTÜNE. BİLMELİSİNİZ Kİ YARATTIĞINIZ ADALETSİZLİK HAKLI OLANI DEĞİŞTİRMİYOR.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder